پمپ کف کش

یکی از تجهیزات مهم در صنایع مختلف که در منازل مسکونی نیز کاربرد دارد, پمپ آب است. پمپ آب دارای انواع مختلفی است که یکی از آن ها پمپ کف کش است. پمپ کف کش یکی از دستگاه هایی هست که همزمان با مکانیزه شدن کارخانه جات و صنایع، وارد بازار شده است.  در این مقاله از دیزل پمپ آسیا به بررسی پمپ کف کش می پردازیم

   پمپ کف کش چیست؟

پمپ کف کش یا همان پمپ   EPS    از لحاظ ساختاری همانند پمپ های توربین عمودی می باشد. اساسا یک موتور الکتریکی، پمپ را به حرکت در می آورد و انرژی جنبشی سیال را افزایش می دهد. پمپ کف کش شامل یک پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی می باشد که فشار سیال خروجی به چرخش پروانه ها وابسته است. در پمپ کف کش از آب بندی مکانیکی استفاده می کنند که آب به داخل موتور نفوذ نکند. پوسته موتور و پمپ از آلیاژ آلومینیوم و پروانه و درپوش پمپ از چدن داکتیل وشفت از فولاد ضدزنگ و کلیه پیچهای از فولاد ضد زنگ می سازند که مقاومت آنرا در مقابل خوردگی چندین برابر افزایش می دهد.اگر بیشتر از یک پروانه در پمپ استفاده شود بدان پمپ کف کش چند مرحله ای گویند که پره ها یا روی یک شفت قرار گرفته اند و یا به صورت مجزا می باشند .

     کاربرد پمپ های کف کش:

  ·          تخلیه پساب های باران

  ·          تخلیه مایع های دارای هوا و گاز

  ·          صنایع چرم سازی

  ·          صنایع کاغذ و چوب

  ·          صنایع ساختمانی

  ·          انتقال آب یا سیالات در صنایع غذایی

  ·          فواره های حوض

  ·          صنایع کشاورزی و مزارع پرورش ماهی

  ·          آبیاری باغ ها و گلخانه ها

  ·          لجن کشی استخر ها، چاه ها و مخازن

  ·          تخلیه چاه ها


  کاربرد پمپ کف کش

     نحوه کار پمپ کف کش:

    پمپ کفکش درون خودش موتوری الکتریکی دارد. موتور الکتریکی با به حرکت دراوردن پمپ, انرژی لازم برای جابجا کردن آب های آلوده و لجن ها رو ایجاد می کند.
    عمده فشار لجن خروجی ناشی از چرخش پروانه ها هست. بسیاری از افراد متخصص در چاه بازکنی و تخلیه چاه از پمپ کفکش برای برای رسوب زدایی چاه استفاده می کنند

  پمپ کف کش

  انواع پمپ کف کش:

  انواع پمپ های کفکش در بازار به صورت الکتروپمپ کف کش تکفاز و پمپ کف کش سه فاز هستند که معمولا پمپ کفکش به صورت فلوتر و ساده تولید و عرضه می شوند و هر کدام بستگی به کاربردی که مد نظر مصرف کننده است, می تواند مورد استفاده قرار گیرد.  

  راهنمای استفاده از پمپ کف کش:

  قبل از اینکه کار کف کشی رو انجام بدید، جایی که مشخص کردین رو از آب پر کنید و پمپ رو داخل آن محل بگذارید. توجه کنید که برای پمپ کردن لجن ها ولتاژ برق کافی باشد چون در غیر اینصورت باعث کم کاری پمپ و یا نیم سوز شدن آن می شود. از پمپ های تک مرحله ای فقط برای چاه هایی تا قطر 12 اینچ استفاده کنید. همچنین موتور پمپ توسط آب هایی که پمپ می شوند، خنک می شود. بهتر است قبل از انتخاب موتور به دبی (واحد سیالات در مکانیک) و نمودار ارتفاع یا هد پمپ توجه کنید .  


  برای دریافت و ارائه مشاوره در خصوص انتخاب پمپ کف کش با کارشناسان دیزل پمپ آسیا در واحد فروش  تماس حاصل فرمایید .

  فرم درخواست مشاوره فنی


  کیفیت

  به اشتراک گذاری