بوستر پمپ

ممکن است گاهی اوقات کلمه بوستر پمپ را شنیده باشید و این سوال را از خودتان بپرسید و بخواهید بدانید بوستر پمپ چه تفاوتی با پمپ های عادی دارد که در این  آموزش  به این مورد خواهیم پرداخت.

بوستر پمپ آبرسانی
1

بوستر پمپ مجموعه ‌ای از یک تا چند پمپ می باشد که به شکل موازی در کنار هم کار خواهند کرد.

2

این مجموعه از طریق یک تابلوی کنترل تحت فرمان قرار خواهد گرفت و هدف نهایی آن این است که بتواند سطح دبی آب در ساختمان را در رنجی مطلوب و ثابت نگه دارد.

بوستر پمپ چیست؟ 

بوستر پمپ (پمپ تقویت کننده فشار آب) از مهم ترین تجهیزات افزایش فشار آب و تزریق آن به سیستم آبرسانی می باشد. ایجاد فشار مناسب آب در نقاط مختلف یک مجموعه، هدف اصلی ساخت و نصب بوستر پمپ می باشد. افزایش، تنظیم و ثبات فشار آب در ساختمانها را انواع بوستر پمپ آبرسانی خانگی انجام می دهند. علاوه بر آن از بوستر پمپ در مراکز اداری، تجاری، تفریحی، صنعت کشاورزی و آبیاری تحت فشار در گلخانه ها و کشت صنعتی نیز استفاده می شود .

 

بوستر پمپ مجموعه ‌ای از یک تا چند پمپ می باشد که به شکل موازی در کنار هم کار خواهند کرد. این مجموعه از طریق یک تابلوی کنترل تحت فرمان قرار خواهد گرفت و هدف نهایی آن این است که بتواند سطح دبی آب در ساختمان را در رنجی مطلوب و ثابت نگه دارد.

 

چرا به بوستر پمپ نیاز داریم؟

سوالی که احتمالا در ذهن دارید؛ وقتی پمپ هست، چرا بوستر پمپ بخریم؟ چه تفاوتی دارند؟ در عملکرد و هدف نصب پمپ و بوستر پمپ برای انتقال آب حرفی نیست! اما برای درک اهمیت بوستر پمپ، بهتر است چند مزیت آن را بشناسید:

بوستر پمپ های چند پمپه، می توانند فشار آب بالا و ثابتی در سیستم آبرسانی ایجاد کنند.

استهلاک تجهیزات پمپ و موتور ها در بوستر پمپ، به دلیل فعالیت نوبتی پمپ ها بسیار کاهش می یابد.

در صورت معیوب شدن، تعمیر یا سرویس یک پمپ، بقیه پمپ ها می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

پکیج بوستر پمپ شامل پمپ، الکتروموتور، تابلو برق و منبع تحت فشار، بهترین انتخاب برای آپارتمان ها بلند می باشد.


بوستر پمپ مناسب برای آبرسانی هر منطقه و آپارتمان با دیگری متفاوت است. باید با توجه به ارتفاع پمپاژ یا هد و میزان آبدهی یا دبی مورد نیاز، قطعات مناسب برای تکمیل مجموعه بوستر پمپ انتخاب شود. کارکنان مجرب ما با تمام مشتریان همکاری کرده تا تضمین کنند که نیازهای منحصر به فرد شما را درک کنند و بهترین راه حل ممکن را برای افزایش فشار آب ارائه دهند و این مشاوره کاملا به صورت رایگان انجام خواهد شد. مجموعه بوستر پمپ، از چند قطعه اصلی زیر تشکیل می شود که هر یک باید مناسب نیاز شما انتخاب شوند:


الکتروموتور

پمپ

تابلو برق ( کنترلر و در صورت نیاز اینورتر)

منبع تحت فشار

اجزاء بخش مکش بوستر پمپ: شیر فلکه ها، فلنج، صافی و لرزه گیر

اجزاء بخش دهش: فلنج و مهره ماسوره، مغزی و تبدیل، لرزه گیر و شیر فلکه.انواع بوستر پمپ کدامند؟


 


بوستر پمپ دور متغیر:

در کاربری هایی که نیاز به تعداد دفعات مکرر روشن و خاموش شدن پمپ ها میباشد نظیر آبرسانی در پروژه های مسکونی جهت جلوگیری از نوسانات زیاد سیستم آبرسانی و نیاز کمتر به روشن و خاموش شدن پمپ ها میتوان با استفاده از اینورتر پمپ ها را با دور متغییر با توجه به نیاز سیستم به کار برد تا هم در مصرف انرژی صرفه جویی نمود و هم استهلاک پمپ ها را کاهش داد.


بوستر پمپ دور ثابت:

در کاربری هایی که سیستم به ندرت روشن و خاموش میشود نظیر بوستر پمپ های آتشنشانی نیازی به استفاده از سیستم های دور متغییر نمیباشد و استفاده از بوستر پمپ دور ثابت با توجه به هزینه اولیه کمتر مناسب میباشد.


بوستر پمپ با راه انداز نرم(Soft Starter):

در کاربری هایی که الکتروپمپ ها دبی و فشار زیادی را میبایست تامین کنند و تعداد دفعات قطع و وصل کمتری دارند به منظور جلوگیری از تنش های وارد شده الکتروپمپ به سیستم لوله ها و ساپورتها استارت الکتروپمپ ها به وسیله ی سافت استارترها و کنترلرهای پمپ به صورت نرم میباشد.

 بوستر پمپ آبرسانی


پروژه های ما